Blog

Blog

Blog

Aktuální články

Ve svém blogu se věnuji různým tématům od plavání, přes cyklistiku a běh až po triatlon jako celek.

Jak plavat rychleji?

Zdálo by se, že nejdůležitějším parametrem pro rychlost plavání je frekvence záběrů. Ano, frekvence záběrů je základ, ale bez správné techniky, bez správné polohy těla, s nízkou efektivitou záběru, samotná frekvence zdaleka nestačí. Nesprávná technika, nesprávná poloha a neefektivita záběru dokáže sebrat tolik dopředné energie, že při stejném výkonu dosáhnete třeba jen poloviční rychlosti než profesionální plavec ve vedlejší dráze. Cesta k vyšší rychlosti plavání tedy rozhodně nevede přes vyšší frekvenci, ale především přes zdokonalení plavecké techniky.


(21.10.2019)

Energetické nápoje a sport?

Používání energetických nápojů sportovci je nekonečné téma. Ze všech studií je důležité vzít si to, co mají společné. Energetický drink nemá sloužit sportovci jako zdroj energie, protože jeho energetický přínos je ve skutečnosti stejný, jaký má běžný sladký nápoj (džus, cola apod.), ale jako starter pro aktivitu sportovce, ať už se jedná o těžší trénink nebo závod. Přesně v tom je přínos energetického nápoje největší.


(19.10.2019)

Proč individuální lekce plavání?

Pokud se člověk rozhodne naučit se plavat rychleji, komfortněji a bez známek vysílení zvládnout delší vzdálenosti než dosud, vede jediná cesta přes zdokonalení plaveckého stylu a to je víceméně nemožné provést jako samouk. Může se vám podařit dílčí vylepšení, ale ve skutečnosti půjde jen o zlomek toho, co byste dokázali pod dohledem osobního trenéra. Jedině ten je schopen na základě své odbornosti nalézt vaše slabiny a prostřednictvím individuálních lekcí váš plavecký styl postupně vylepšovat tak, abyste se s každou další návštěvou bazénu ve vodě cítili více jako ryba než domácí mazlíček.


(11.10.2019)