Profil

Profil

Profil

Tisíc plaveckých kilometrů ročně

Jako závodní plavec a triatlet se ve vodě cítím jako doma. Deset let v bazénu pod vedením zkušených trenéru jako je olympionik Květoslav Svoboda nebo Jaroslav Formánek vás naučí hodně. A protože jsem byl vždy sám aktivní ve studiu a poznávání efektivity plaveckého tréninku, dovolím si tvrdit, že i jako trenér, patřící k mladší generaci, mám svým svěřencům co předávat.

Mé dosavadní trenérské zkušenosti

Kromě aktivit prezentovaných prostřednictvím těchto stránek jsem druhým rokem trenérem v plaveckém oddíle Aqua Sport Club Praha. Důležité zkušenosti jsem získal i jako plavecký trenér triatletů v tréninkovém centru BeTri.

Mé trenérské vzdělání

Praktickým základem mého trenérského vzdělání je odborná zahraniční literatura, jejíž jmenný seznam by zde zahrnul několik dalších řádků. K autorům, od nichž čerpám nejvíce užitečných informací, patří Joel Friel a další.
Formální stránku trenérského vzdělání jsem dovršil ziskem osvědčení titulu trenéra třetí třídy, které uděluje Fakulta tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy na základě úspěšného absolvování trenérského kurzu.

Osobní rekordy

Michal Matula

osobní rekordy

50m volný způsob

0:26,97

50m znak

0:30,36

50m motýlek

0:29,90