Trenérské zkušenosti,
vzdělání a metody

Individuální přístup

Lekce na míru klienta

Zkušenosti plavce a trenéra ...

Jako závodní plavec a triatlet se ve vodě cítím jako doma. Deset let v bazénu pod vedením zkušených trenéru jako je olympionik Květoslav Svoboda nebo Jaroslav Formánek vás naučí hodně. A protože jsem byl vždy sám aktivní ve studiu a poznávání efektivity plaveckého tréninku, dovolím si tvrdit, že i jako trenér, patřící k mladší generaci, mám svým svěřencům co předávat.

Má dosavadní trenérská praxe ...

Kromě aktivit prezentovaných prostřednictvím těchto stránek jsem trenérem v plaveckém oddíle Aqua Sport Club Praha. Důležité zkušenosti jsem získal i jako plavecký trenér triatletů v tréninkovém centru BeTri.

Mé trenérské vzdělání

Praktickým základem mého trenérského vzdělání je odborná zahraniční literatura, jejíž jmenný seznam by zde zahrnul několik dalších řádků. K autorům, od nichž čerpám nejvíce užitečných informací, patří Joel Friel a další.
Formální stránku trenérského vzdělání jsem dovršil ziskem osvědčení titulu trenéra třetí třídy, které uděluje Fakulta tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy na základě úspěšného absolvování trenérského kurzu.

Mé trenérské metody ...

Základem mé metodiky je aktivní vedení lekce. Abych svou trenérskou práci odvedl co nejlépe, učím lekce tak, že s Vámi plavu v bazénu. Mohu tak snáze vidět nedokonalosti, které stojí za vylepšení, mohu předvést vhodná cvičení, mohu zblízka dohlížet na to, abyste se s každou lekcí skutečně zlepšovali.

Osobní rekordy

Michal Matula

osobní rekordy

50m volný způsob

0:26,97

50m znak

0:30,36

50m motýlek

0:29,90